NVBS Actueel – maart 2025
Op 28 maart 2025 verscheen het maartnummer van onze nieuwsbrief NVBS Actueel. Uit de inhoud:
Frits van Buren bezocht de nagebootste sporen van de stoomtram in Doesburg en dook in het NVBS-archief op zoek naar oude vergelijkende foto’s. Ook bij de Stoomtrein Katwijk Leiden leeft de herinnering aan de Gelderse Tramwegen voort.
70 jaar geleden behaalden de Franse spoorwegen met twee elektrische locomotieven snelheden tot 331 kilometer per uur. Daarmee werd een record verbroken dat jarenlang op naam stond van een Britse stoomlocomotief. Frits van Buren gaat in op de Franse snelheidsproeven uit maart 1955.
Marco Moerland beschrijft beknopt de geschiedenis van de Zwitserse smalspoorlijnen vanuit Aigle en Bex aan de hand van vervoerbewijzen, prentbriefkaarten, historische foto’s en… een wijnetiket uit zijn verzameling.
Paul van Baarle doet verslag van zijn bezoek aan de Noorse hoofdstad Oslo in augustus 2023 en geeft tevens een update over de inzet van de trams in maart 2025.
Verder zoals gebruikelijk informatie over activiteiten van de NVBS en over interessante boeken en dvd’s. Uiteraard ontbreken de zoekplaatjes en de rubriek “Toen en …” ook deze keer niet.
Het volgende nummer van NVBS Actueel verschijnt op 25 april 2025.
Een abonnement op NVBS Actueel is gratis, ook voor niet-leden. Klik hier voor meer informatie.