NVBS Actueel – augustus 2026
Op 28 augustus 2026 verscheen het augustusnummer van onze nieuwsbrief NVBS Actueel.
Frits van Buren bezocht de voormalige spoorlijn Saint-Quentin – Guise. Hij laat onder andere de geschiedenis van de nog aanwezige stations zien. Een deel van de lijn is nu in gebruik bij de Chemin de fer touristique du Vermandois (CFTV).
Wat in 1996 begon met de introductie van de rood-grijze Thalys, tegenwoordig onderdeel van Eurostar, groeide uit tot een van de belangrijkste internationale spoorverbindingen van Europa. Fabian Vendrig schrijft over 30 jaar hogesnelheidstrein tussen Amsterdam en Parijs.
In de rubriek Toen en… schrijft Jan Tromp over de grote veranderingen die het emplacement aan de noordzijde van Utrecht Centraal heeft ondergaan sinds de jaren 30.
In dit nummer vind je ook de uitslag van de door Ciril van Hattum samengestelde zomerquiz. Verder zoals gebruikelijk informatie over activiteiten van de NVBS en over interessante boeken en dvd’s. Uiteraard ontbreken ook de zoekplaatjes niet.
De volgende NVBS Actueel verschijnt op 25 september 2026. Wil jij ook een keer een bijdrage leveren? Neem dan contact met ons op via nieuwsbrief@nvbs.com.